Beauty Dash

Zapalenie łojotokowe skóry – pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym

Możliwości jest kilka. Na wstępie jednak bardzo ważne jest określenie, czy skóra objęta procesem zapalenia łojotokowego skóry (ZŁS) jest w okresie zaostrzenia, czy remisji.  Nie powinno to przysporzyć większych trudności osobie, której salon odwiedziliście. Jeżeli jednak tak się stanie i pewne trudności się pojawią – uciekajcie! Skórę z zapaleniem łojotokowym bardzo łatwo jest „wyprowadzić z równowagi”, jest wręcz nieprzewidywalna. Dlatego idźcie z nią do kogoś kto wie z czym tę dermatozę „się je”. ?

Pamiętając, że skóra z ZŁS jest niesamowicie wrażliwa i okresowo panują na niej stany zapalne z powodzeniem możecie korzystać z zabiegów o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. Preparaty użyte do takich zabiegów mogą zawierać, np.: allantoinę, azuleny, d-pantenol.

Wskazane są maski algowe, z uwagi na ich szerokie spektrum działania, min. posiadają moc wyciszania skóry bardzo reaktywnej, co w przypadku toczącego się stanu zapalnego na twarzy może przynieść wam upragnioną ulgę.

Na uwagę zasługują także nanomaski, które są najnowszym odkryciem nanotechnologii. Maski te idealnie przylegają do skóry i zapewniają głęboką penetrację substancji aktywnych. Podłoże nanomasek zbudowane jest z biocelulozy, która charakteryzuje się brakiem zanieczyszczeń, rozpuszczalników i środków konserwujących. Jest to dobra wiadomość. ?

Warto stosować także zabiegi wykorzystujące działanie ultradźwięków, ponieważ pomogą one w transporcie wybranych substancji w głąb skóry i zintensyfikują ich działanie. Zabieg jest bardzo przyjemny, polega na mikromasażu specjalną głowicą ultradźwiękową. Podczas zabiegu odczuwalne jest delikatne ciepło. Użyte do zabiegu mogą być substancje o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym, np. : mocznik, allantoina, ceramidy, skwalen, związki cynku,  również witamina C o działaniu grzybostatycznym i uszczelniającym naczynia krwionośne.

Napisałam już o zabiegach przyjemnych, teraz czas na mniej przyjemne, zgodnie z zasadą „chcesz być piękna, musisz pocierpieć” ?

Mowa tu oczywiście o zabiegach z wykorzystaniem kwasów. Polecanymi kwasami do skóry z ZŁS są:

  • Kwas salicylowy – działanie przeciwgrzybiczne, keratolityczne (rozpuszcza martwe komórki naskórka), seboregulacyjne, komedolityczne (niszczy zaskórniki)
  • Kwas glikolowy – działanie keratolityczne, złuszczające, seboregulacyjne
  • Kwas mlekowy – działanie keratolityczne, złuszczające, nawilżające.
  • Kwas kojowy – działanie bakteriostatyczne, działanie fungistyczne (hamuje rozwój grzybów)

Produktem, który zasługuje na wielką uwagę jest MELASPEEL K medi+derm’y. Produkt ten łączy działanie kwasu mlekowego (14%), kwasu cytrynowego (12%), kwasu kojowego (5%) oraz kwasu salicylowego (2%). Melaspeel zapewnia nam skuteczną walkę z ZŁS na wielu płaszczyznach, dzięki czemu efekty uzyskujemy szybko i na dłużej.

Skomentuj