Beauty Dash

Tajemnica zdrowia skóry naczyniowej tkwi w …

Tajemnica zdrowia skóry naczyniowej tkwi w odpowiednim jej oczyszczaniu i podstawowej dziennej pielęgnacji. 

Oto recepta – Twój codzienny Beauty Plan:

 1. Oczyszczanie

Powinno ono przebiegać w sposób delikatny. Zaleca się produkty do skóry wrażliwej. Jeżeli do mycia twarzy używasz wody, to powinna być ona letnia. Wskazane jest tutaj stosowanie mleczek/śmietanek hipoalergicznych na bazie wyciągów roślinnych, takich jak.: arnika, miłorząb japoński, oczar wirginijski, lukrecja czy też olejek/woda różana. Nigdy nie pozwól, aby woda odparowała ze skóry, ale zawsze osuszaj twarz delikatnie ręcznikiem.

Polecam:

 • Mleczko do demakijażu No o8 marki Ilua (120zł)
 • Sensyses cleanser ROS marki Sesderma (49zł)
 • Arnikowe mleczko oczyszczające marki Sylveco (20zł)
 1. Tonizacja

Ten element jest bardzo ważny. Jeżeli Twoja skóra jest bardzo reaktywna przy porannej toalecie możesz zrezygnować z punktu 1 -go, ale o punkcie 2 nie zapominaj. Tonizacja jest najlepszym sposobem na odświeżenie skóry, a także służy przywróceniu prawidłowego pH skóry. Przy cerze naczyniowej najlepiej sprawdzą się toniki lub delikatne wody komórkowe o potencjale naprawczym.

Polecam:

 • Esthederm Cellular water spray marki Esthederm (80zł) – woda komórkowa, nazwana tak ze względu na to, że ma taki sam skład jak woda znajdująca się w naszej skórze. Doskonale sprawdzi się przy skórze suchej, naczyniowej i wrażliwej.
 • Nimmue Conditioner Lite marki Nimue Skin Technology (180zł) – dla skór naczyniowych z przebarwieniami i skórą uwrażliwioną.
 • Naturalny tonik oczarowy marki Avebio (29zł) – dla skóry naczyniowej z tendencją do przetłuszczania się.
 1. Odbudowa – krem

W przypadku kosmetyków stosowanych na dzień konieczna jest ochrona skóry przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i szkodliwym wpływem klimatyzowanych pomieszczeń i oświetlenia jarzeniowego. Środki te powinny mieć zarówno właściwości nawilżające, wzmacniające funkcje bariery naskórkowej, jak i uszczelniające naczynia krwionośne, czyli poprawiające mikrokrążenie krwi, zmniejszenie przekrwienia i właściwości przeciwzapalne.

Polecam:

 • Kremowa kuracja na naczynka marki Bandi (59zł) – dla skóry naczyniowej z tendencją do przesuszania
 • Azelac Facia Gel marki Sesderma – dla skór naczyniowych przetłuszczających się (115zł)
 • Azelac Facial Cream – dla skór naczyniowych przesuszających się (115zł)
 • Koncentrat miejscowy na naczynka Capillin Forte marki Iwostin (22zł)
 • EctoSkin P7 firmy Langsteiner (35zł) – dla skóry atopowej, zaczerwienione z niedostatkiem lipidów w płaszczu ochronnym skóry
 • Rosaliac Ar Intense La Roche Pasay (85zł)
 1. Antyoksydacja

Niestety ze względu na osłabienie warstwy hydro-lipidowej skóra wrażliwa, naczyniowa ma osłabione mechanizmy obronne. Dlatego wskazane jest tutaj stosowanie dodatkowych przeciwutleniaczy, które zwiększą ochronę Twojej skóry. Możesz stosować

Polecam:

 • Nimue Vitamin C Moisture Mist marki Nimue Skin Technology (85zł) – do stosowania na noc
 • Serum liposomowe z witaminą C marki Sesderma (150zł) – tą pozycję sama posiadam w domu ? – do stosowania na dzień
 • Serum z witaminą C marki OBAGI Professional – do stosowania na dzień
 1. Filtry UV

Osobiście filtrów bardzo nie lubię, ale w przypadku cery naczyniowej są one koniecznością. Produkty te powinny chronić zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Produkty, które teraz wymienię przyznam się szczerze nie są moim pomysłem, nigdy ich nie stosowałam. Wiem o nich z pewnej książki, która została napisana przez absolutny uważam autorytet w dziedzinie pielęgnacji skóry, dlatego też pozwolę sobie wymienić nazwy owych preparatów.

Są to:

 • Cell Fusion C MediSpa Sunspray SPF 50 marki Cell Fusion C (ok.150zł)
 • Protective Cream Sensitive Skin SPF 50 face/body marki Diego Dalla Palma (ok.150zł)

Skóra naczyniowa jest często skórą wrażliwą i tak też należy ją traktować, stosują środki do pielęgnacji, produkty do makijażu i demakijażu, czy też mycia przeznaczone do cery wrażliwej. Pamiętaj również, że skóra poirytowana nie lubi zbędnego dotyku. Dlatego staraj się unikać nadmiernego dotykania twarzy, masażu, podpierania brody, pocierania czoła. Drażniąco będą działać również takie czynniki jak słońce, mróz i pot. ?

Skomentuj