Beauty Dash

Rewitalizacja skóry po lecie

Odnowa skóry po lecie to konieczność, jeżeli chcemy zachować jak najdłużej młody wygląd. Lato jest to cudowny okres dodający nam energii, czas wakacji i słonecznych dni. Niestety oprócz wspaniałych wspomnień lato pozostawia nam często niechciane pamiątki w postaci: przebarwień, suchej i łuszczącej się skóry, nowych zmarszczek, rozszerzonych naczyń krwionośnych, zanieczyszczonych porów, czy wzmożonego łojotoku skóry.  Jak odwrócić niekorzystny wpływ promieni słonecznych na naszą skórę?

Przedstawiam trzy kroki do młodej skóry pełnej blasku:

  1. Wyrównanie kolorytu skóry i usunięcie przebarwień. Tutaj najlepiej sprawdzają się peelingi chemiczne, np.: kwasy owocowe (glikolowy, migdałowy, mlekowy, cytrynowy, winowy). Peelingi te nie tylko redukują przebarwienia, ale także rozluźniają połączenia pomiędzy komórkami warstwy rogowej naskórka, a cementem międzykomórkowym. Jest to niesamowicie ważne z punktu widzenia wnikania substancji aktywnych (nawilżających i regenerujących) w głąb skóry.
  2. Intensywne nawilżenie i odżywienie skóry. Niezastąpioną metodą, zapewniającą głębokie nawilżenie i odżywienie skórze jest mezoterapia igłowa, która pozwala na podanie substancji biologicznie czynnych (np. kwas hialuronowy) dokładnie tam gdzie skóra ich potrzebuje. Koktajle biorewitalizujące na bazie kwasu hialuronowego wprowadzane śródskórnie metodą mezoterapii igłowej są skuteczną walką z wolnymi rodnikami, pozwalają uzyskać efekt sprężystej, dobrze napiętej i oraz gładkiej skóry. Zabieg mezoterapii przywróci prawidłowy stopień nawilżenia i dostarczy skórze niezbędnych do regeneracji witamin, aminokwasów i minerałów.
  3. Likwidacja zmarszczek. Nie wydaje wam się, że po lecie wasze kurze łapki wokół oczu są bardziej widoczne, czy bruzdy nosowo-wargowe głębsze, a skóra wokół ust bardziej sucha niż zwykle? Tutaj z pomocą przychodzą nam wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, które idealnie sprawdzają się w przypadku niwelowania utrwalonych i głębokich zmarszczek. Natomiast lekarstwem na zmarszczki mimiczne jest botoks, który pozwala na czasowe unieruchomienie mięśnia. W jaki sposób? Mówiąc po ludzku dany mięsień, żeby się skurczyć musi najpierw dostać informacje „kurcz się”. Ta informacja przekazywana jest z komórki nerwowej do mięśnia za pośrednictwem pewnej substancji o nieprzyjaznej nazwie – acetylocholina. Ta substancja odgrywa tu kluczowe znaczenie dlatego toksyna botulinowa (botoks) skupia się właśnie na niej. Mianowicie dezaktywuje ją, dzięki czemu informacja o skurczu nie dochodzi do mięśnia, on nie wie, że ma się kurczyć, zachowuje się tak jakby był na urlopie – rozluźnia się, nieco rozprostowuje, a Ty uzyskujesz czasowe wypłycenie zmarszczek. Jak dla mnie wspaniale ?

Dzisiaj skupiłam się na pisaniu o metodach pielęgnacyjnych proponowanych w salonach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Mam jednak świadomość tego, że nie każdy z Was może sobie pozwolić na regularne wizyty w salonach urody, choć oczywiście byłoby to wspaniałe. Dlatego  też jeden z kolejnych postów poświęcę na opisanie przyjemnych, domowych, może też inspirujących przepisów na zabiegi, które możesz samodzielnie wykonać sobie w domu.

Skomentuj