Dzięki działaniu plazmy tworzą się drobne punkty sublimacji, których celem jest uzyskanie obkurczenia skóry i eliminacji nadmiaru tkanki. Podczas zabiegu dochodzi również do karbonizacji keratynocytów i reorganizacji włókien kolagenowych, zostają uruchomione naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dochodzi do wzrostu temperatury w opracowywanym obszarze na skutek wyładowania elektrycznego, dzięki czemu poprawia się przemiana materii w danym obszarze i rozpoczyna się kontrolowane odparowanie tkanki.
Pierwsze efekty z zabiegów z zastosowaniem plazmy można zauważyć dzięki zwiększeniu ukrwienia skóry powiek, wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, proliferacji fibroblastów i stymulacji syntezy kolagenu.
W efekcie uzyskujemy:
- Likwidację objawów starzenia się skóry.
- Prewencję wczesnych oznak starzenia okolicy oczodołowej i okolicy wokół ust.
- Poprawę estetyki skóry powiek.
- Złagodzenie lub całkowite zlikwidowanie problemów związanych z funkcjonowaniem aparatu ochronnego oka, jak np.: ograniczenie pola widzenia.
- Likwidacja wiotkiej skóry w okolicy łokci, kolan i na brzuchu.
- Angioma.
- Usunięcie prosaków, włókniaków, kurzajek, brodawek płaskich, brodawek łojotokowych, blizn, rozstępów.
- Likwidacje blizn potrądzikowych.
- Usunięcie plam soczewicowatych i opornych przebarwień.
Nieablacyjna dynamiczna blefaroplastyka powieki gównej. Technologia plazmy głównie stosowana jest do nieoperacyjnej plastyki powiek. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną” ponieważ jest przeprowadzana bez skalpela, bez chirurgicznego usuwania nadmiaru skóry, czy tłuszczu. Defekty w obszarze okolicy oka, z którymi możemy się spotkać to: nadmiar skóry powiek górnych, utrata elastyczności skóry i zaburzenie widzenia (wynikające z nadmiaru skóry).
Postępująca utrata elastyczności skóry w obrębie powieki górnej może skutkować zwisaniem i tworzeniem się nieestetycznej fałdy, która zdarza się, że sięga brzegu linii rzęs skutkując zwężeniem szpary powiekowej. Finalnie taka osoba będzie skarżyć się na ciągłe uczucie zmęczenia, ograniczone pole widzenia, poczucie braku równowagi, a czasem też bóle głowy.
Procedura zabiegowa polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia. Przyłożenia głowicy powinny odbywać się w odległości około 0,5mm jeden obok drugiego. Taka technika wykonania pozwala na zachowanie wymaganej plastyczności powieki w ruchu aż do zakończenia procedury. Każdy z punktów to miejsce sublimacji powierzchownych korneocytów.
Przeciwwskazania:
- Ciąża i karmienie piersią
- Nowotwory
- Cukrzyca
- Łuszczyca
- Bielactwo
- Skłonność do tworzenia bliznowców
- Infekcje skórne
- Padaczka
- Retinoidy
- Stosowanie samoopalacza
- Wypełniacze, botoks (1 miesiąc)
- Schorzenia zaburzające proces gojenia się ran otwarte rany skórne.