Beauty Dash

Pielęgnacja skóry jesienią w zaciszu Twojego domu

Czym kierujesz się przy doborze preparatów do pielęgnacji domowej? Czy jednym z kryteriów jest pora roku? Jeżeli nie to zachęcam do przeczytania tego krótkiego postu. Zapewniam, że informacje w nim zawarte mogą wnieść wiele dobrego do Twojej codziennej pielęgnacji skóry.

W okresie zimy i lata wszędzie słyszymy, że należy chronić skórę przed warunkami zewnętrznymi, takimi jak mróz, czy promienie słoneczne. I słusznie. Promienie słoneczne nadmiernie wysuszają skórę, do tego dochodzi klimatyzacja w autach i pomieszczeniach. Ostatecznie nasza skóra traci jędrność, odpowiednie nawilżenie,  procesy starzenia przyspieszają, skóra często jest też podrażniona. I tutaj zaczyna się jesień, która jest zbawieniem dla naszej skóry. Jest to czas, który powinnaś/powinieneś poświęcić na regenerację i odżywienie swojej skóry w celu przywrócenia jej naturalnych funkcji obronnych. Po co? Żeby dała sobie radę w zimie. Niestety bez odpowiedniego nawilżenia i odżywienia może być jej ciężko.

Od czego więc zacząć? Od odpowiedniego peelingu, który pomoże Ci usunąć obumarłe komórki naskórka. One jedynie przeszkadzają składnikom aktywnym zawartych w kosmetykach wnikać w głąb skóry. Ludzie zapominają jak duże znaczenie ma regularne (np.: raz na tydzień), delikatne złuszczanie naskórka w domu, przez co nie wykorzystują pełnego potencjału większości preparatów dostępnych na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym.

Kiedy nasza skóra jest już przygotowana na przyjęcie składników aktywnych to czas na odpowiednie serum do twarzy. Zaopatrz się w serum, którego Twoja skóra potrzebuje. Jeżeli patrzysz teraz w lusterko i widzisz nowe niespodzianki na twarzy w postaci rozszerzonych, czy popękanych naczynek wybierz sobie serum na naczynka, które będzie uszczelniało i wzmacniało ich ściany. Może być to serum z Wit.C,  ekstraktem z arniki górskiej, ekstraktem z kasztanowca zwyczajnego, czy ekstraktem z oczaru wirginijskiego.  Jeżeli Twoim głównym problemem jest sucha skóra wybierz serum o właściwościach nawilżających, o bogatym składzie lipidowym, czy zawierające kwas hialuronowy – substancję która jest w stanie wchłonąć ogromne ilości wody.

Nie zapominajmy o kremie. Na jesień warto kupić krem, który będzie odbudowywał warstwę hydrolipidową skóry, stanowiącą naszą jedyną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.  Krem taki będzie jednocześnie zapewniał odpowiedni poziom nawilżenia skórze po intensywnych kąpielach słonecznych. W następnym poście zaproponuję Ci kilka kremów na dzień i na noc, spełniających te kryteria. Znajdą się tam również kremy, które możesz stosować nawet przy cerze trądzikowej.

Skomentuj