Beauty Dash

Jakie zabiegi warto wykonać jesienią i dlaczego

Jesień jest to czas odpoczynku dla naszej skóry, czas na jej odmłodzenie i rewitalizację. Dlaczego? Jesienią promienie słoneczne nie są już tak intensywne jak w okresie letnim. Stwarza nam to możliwość  korzystania  z całej gamy zabiegów odmładzających, które wymagają ochrony przed intensywnym słońcem, a tym samym są odradzane w okresie letnim. Osobiście zalecam wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych jesienią z dwóch powodów. Po pierwsze odpowiednio dobrane pomogą naszej skórze odzyskać zdrowy i promienny wygląd po słonecznych, letnich dniach. Po drugie pozwolą na odpowiednie przygotowanie naszej skóry na mroźne zimowe dni.

Jesień to czas na  – zabiegi złuszczające naskórek! W salonach urody królują zabiegi takie jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, czy peelingi medyczne. Każda z tych metod jest skuteczna i pozwala uzyskać naprawdę satysfakcjonujące rezultaty.

Mikrodermabrazja diamentowa jest kontrolowanym, mechanicznym ścieraniem naskórka. Podczas zabiegu oddziałujemy na skórę przez delikatny masaż , powodując jednoczesne złuszczenie obumarłych komórek naskórka. W efekcie uzyskujemy regenerację, odmłodzenie, pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Seria zabiegów mikrodermabrazji pozwala na eliminację nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych, np. przebarwień, a w połączeniu z zastosowaniem dermokosmeceutyków  jest rewelacyjnym zabiegiem biorewitalizującym. Co więcej mikrodermabrazja  z powodzeniem traktowana jest jako terapia wspomagająca przy likwidacji problemów skórnych, m.in.:  zmian trądzikowych i zanieczyszczeń. Jeden zabieg, a tyle korzyści ?

Peelingi chemiczne mają bardzo szerokie spektrum działania, dzięki czemu z powodzeniem stosowane są zarówno w terapii przeciwtrądzikowej, jak i terapii przeciwzmarszczkowej. Peelingi chemiczne już od bardzo dawna używane są w celach pielęgnacyjnych, upiększenia, odmłodzenia, rozjaśnienia, usunięcia defektów skóry. Najbardziej popularne odnoszę wrażenie są kwasy owocowe do których możemy zaliczyć: kwas glikolowy, mlekowy, jabłkowy, winowy, cytrynowy, pirogronowy, migdałowy, salicylowy. Odpowiednio dobrane zapewniają skórze wiele korzyści. Skórze suchej i szorstkiej, po nadmiernej ekspozycji na słońce, z przebarwieniami ukojenie przyniosą kwas mlekowy i glikolowy. Skóra łojotokowa, zanieczyszczone preferuje natomiast kwas migdałowysalicylowy oraz pirogronowy. Obecnie odkrywam niesamowite korzyści z używania kwasu azelainowego, który sprawdza się zarówno przy cerze naczyniowej jak i tłustej z zaskórnikami.

Peelingi medyczne  często bywają niezastąpione w zwalczaniu niedoskonałości skóry takich jak: przebarwienia, czy zmiany potrądzikowe. Co więcej spowalniają proces starzenia się skóry, likwidują zmarszczki i hamują powstawanie nowych. Niestety peelingi medyczne wymagają dłuższej rekonwalescencji pozabiegowej, która związana jest z co najmniej tygodniowym złuszczaniem się skóry twarzy.  Polecanymi zabiegami na przebarwienia (np.: posłoneczne) są Cosmelan/Dermamelan. Efekty są wręcz spektakularne – przebarwienia rozjaśniają się o co najmniej 95%. Zabiegiem godnym polecenia dla skór z pierwszymi oznakami starzenia jest zabieg Retix C, który jest bogaty w wit. C i retinol.

Skomentuj