Beauty Dash

JAK ZREGENEROWAĆ SKÓRĘ PO LECIE – CZYLI JESIENNY PROGRAM PIELĘGNACYJNY SKÓRY.

W jesiennej pielęgnacji skóry głównie skupiamy się na jej regeneracji w celu przywrócenia jej naturalnych funkcji. Nasze działanie będzie ukierunkowane na redukcję tego – co zaistniało na naszej skórze pod wpływem letniego nasłonecznienia, podwyższonej temperatury, być może suchości lub zbyt dużej wilgotności powietrza – w zależności od tego, gdzie to lato mieliśmy przyjemność spędzać. Generalizując możemy stwierdzić, że po okresie letnim nasza skóra boryka się z problemem przebarwień,  nadmiarem zrogowaciałego naskórka, większą ilością zmarszczek mimicznych, które związane są często z nadmierną utratą wody przez naskórek.

Jedną z moich ulubionych metod pielęgnacji skóry są peelingi chemiczne, które z uwagi na swoje szerokie spektrum działania idealnie wpisują się w jesienny plan pielęgnacji skóry. Polegają one na kontrolowanym uszkodzeniu skóry pod wpływem działania kwasów organicznych. Dają nam możliwość usunięcia uszkodzonych struktur zarówno tych komórkowych jak i włóknistych, a finalnie zastąpienia ich nowymi pełnowartościowymi komórkami skóry. Niezwykle ważnym elementem pracy z peelingami chemicznymi jest pobudzenie fibroblastów do  zwiększonej  produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. W efekcie skóra jest zregenerowana, charakteryzuje się wyższym stopniem nawilżenia oraz zwiększoną gęstością, skóra staje się bardziej zwarta w swojej strukturze, ujędrniona. Jeszcze do niedawna peelingi chemiczne były klasyfikowane jako zabiegi jedynie złuszczające, rozjaśniające przebarwienia, czy przygotowujące do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, z reguły bardziej inwazyjnych. Tymczasem obecnie postęp biotechnologiczny w tej dziedzinie posunął się niemalże krokiem milowym do przodu poprzez  zastosowanie mieszanin kwasów i substancji o dobroczynnych właściwościach dla skóry, które wszystkie razem pozwalają na skonstruowanie idealnej pielęgnacji indywidualnie dobranej do potrzeb danej skóry dając natychmiastowy efekt.

W swojej praktyce od lat stosuję wiele rodzajów kwasów. Natomiast absolutnym faworytem dla mnie jest podbijający obecnie świat kosmetologii kwas ferulowy. Nie bez powodu nazywa się go „wymiataczem wolnych rodników”. Jako skuteczny antyoksydant chroni skórę przed ich działaniem odbudowując jednocześnie DNA skóry, które zostało zniszczone przez słońce. Co ważne wzmacnia działanie najpopularniejszych antyoksydantów – witaminy C i E  stając się ich idealnym towarzyszem w  produktach wspierających młodość i witalność skóry. Ma silne właściwości dotleniające przez co skóra wygląda po jego zastosowaniu na zdrowszą i wypoczętą. Kwas ferulowy nie tylko niweluje przebarwienia poprzez kontrolę aktywności tyrozynazy oraz regulację procesu melanogenezy, ale również stanowi skuteczną linię obrony przed pojawianiem się kolejnych przebarwień. W efekcie uzyskujemy jednolity kolor skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne dlatego stosowany jest wspomagająco w leczeniu trądziku. Absolutnym fenomenem jest również to, że kwas ferulowy wpływa na apoptozę komórek rakowych skóry – czyli pisząc wprost – chroni przed pojawieniem się raka skóry. Z tego też powodu obecnie uważa się, że kwas ferulowy powinien być stosowany regularnie w ramach profilaktyki raka skóry.

W moim  menu zabiegowym posiadam trzy komponowane zabiegi z użyciem kwasu ferulowego dla najbardziej wymagających klientów poszukujących skutecznej jesiennej pielęgnacji. Mianowicie:

1.       DNA RECOVERY PEEL – innowacyjny zabieg medyczny oparty na technologii Nanotech, zawierający substancje aktywne zamknięte w pęcherzykach liposomowych. Przywraca skórze:

·         Jednolity koloryt: zwalcza przebarwienia, plamy pigmenmtacyjne;

·         Redukuje ilość i głębokość zmarszczek;

·         Przywraca nawilżenie i prawidłową teksturę skóry;

·         Poprawia stan skóry tłustej i z tendencją do trądziku;

·         Zapobiega powstawaniu uszkodzeń posłonecznych.

Zabieg DNA RECOVERY PEEL łączy w sobie działanie kwasu ferulowego z enzymami naprawczymi, które wspierają procesy autonaprawy DNA komórkowego uszkodzonego przez promieniowanie słoneczne. Stanowi idealny program naprawczy dla skóry z niedoskonałościami oraz  objawami fotostarzenia się. Zabieg nie wywołuje złuszczania dlatego śmiało proponuję go dla osób zapracowanych, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu.

2.       FERULAC PEEL PLUS. Redukuje objawy starzenia się skóry:

·         Poprawia napięcie i zagęszczenie skóry;

·         Redukuje przebarwienia posłoneczne i hormonalne.

Zawarta w preparacie floretyna wzmacnia penetrację składników aktywnych oraz hamuje aktywność elastazy – enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastynowych. Zabieg łączy w sobie synergistyczne działanie kwasu ferulowego, kwasu jabłkowego, kwasu cytrynowego, kwasu mlekowego i retinolu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie napięta i rozjaśniona. Tutaj spodziewamy się widocznego złuszczania z towarzyszącym podrażnieniem i zaczerwienieniem w okresie od 2 do 3 dni po zabiegu.

3.       FERULAC CLASSIC Z WITAMINĄ C – zabieg antyoksydacyjny, fotoprotekcyjny dla skóry wrażliwej. Efekty stosowania:

·         Odświeżenie skóry;

·         Rozświetlenie skóry;

·         Ujędrnienie skóry.

Polecany jako zabieg bankietowy, przed wielkim wyjściem. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta, rozświetlona i nawilżona. Dzięki zastosowaniu serum z 30% witaminą C uzyskujemy silne działanie odmładzające i redukujące wpływ wolnych rodników, a także stymulacje syntezy kolagenu i elastyny. Złuszczanie skóry nie występuje.

Zastosowanie serii jednego z powyższych zabiegów przyniesie korzyści w postaci eliminacji skutków lata i przygotowania skóry do trudnych warunków atmosferycznych w okresie zimy. To jednak nie wszystko. Warunkiem pielęgnacyjnego sukcesu jest stosowanie odpowiednio dobranych produktów do użytku domowego. Źle dobrana pielęgnacja domowa, bądź jej brak może nieść za sobą konsekwencje począwszy od niezadowolenia z zabiegu poprzez różnego rodzaju reakcje niepożądane. Temat ten zawsze traktuję bardzo poważnie i każda osoba korzystająca z zabiegów proponowanych przeze mnie jest skrupulatnie zaopatrywana w listę preparatów indywidualnie dobranych do potrzeb swojej skóry.

 

 

 

Skomentuj