Radiofrekwencja wykorzystuje działanie fal radiowych, czyli prądu zmiennego (bipolarnego) o wysokiej częstotliwości w celach odmładzających i wyszczuplających. Metoda ta do niedawna była wykorzystywana jedynie w dermatologii, chirurgii plastycznej i fizjoterapii. Obecnie zdobywa rynek kosmetyczny.
W trakcie zabiegu wytwarza się ciepło (tzw. ciepło endogenne), które powoduje selektywne ogrzanie tkanek do temperatury 45-55 °C. Pod wpływem energii cieplnej włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, a następnie ponownemu napięciu. Powoduje to uruchomienie funkcji regeneracyjnych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny (substancje stanowiące rusztowanie skóry). Skóra odzyskuje jędrność, w sposób widoczny poprawia się jej napięcie i owal twarzy, zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu. W wyniku zwiększenia temperatury tkanek rośnie przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu absorpcja substancji aktywnych zawartych w preparatach jest efektywniejsza. Wzrost temperatury endogennej stymuluje wytwarzanie endorfiny (hormonu szczęścia) i powoduje rozluźnienie mięśni, co korzystnie wpływa na samopoczucie.
EFEKTY ZABIEGÓW: zwiększenie napięcia i polepszenie kondycji skóry twarzy i okolic oczu, lifting twarzy i szyi, wypłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, likwidacja cellulitu, spalanie tkanki tłuszczowej.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU: choroby nowotworowe i stan po leczeniu promieniowaniem jonizującym, ostre stany zapalne, gorączka, krwawienia z przewodu pokarmowego (np. choroba wrzodowa żołądka) i przewodu oddechowego, zakrzepowe zapalenie żył, żylakowatość, obrzęki, gruźlica płuc i pozapłucna, obecność metalowych implantów w miejscu objętym zabiegiem, rozrusznik i sztuczna zastawka serca, nadczynność tarczycy, choroby wirusowe i bakteryjne, niewydolność serca i nadciśnienie tętnicze, ostre stany zapalne zatok, implanty wchłaniane i wypełnienia w miejscu zabiegowym, ciąża i okres karmienia piersią, miesiączka przy zabiegach na ciało, wkładka domaciczna w przypadku zabiegu na brzuch, złote nici, choroby immunologiczne, zaburzenia czucia, zapalenie żył, trądzik różowaty, skłonność do tworzenia się keloidów (bliznowców) choroby kośćca – osteoporoza, osteopenia ( nagrzewanie sprzyja odwapnieniu kości), epilepsja, stwardnienie rozsiane. Częstotliwość zabiegów: 6-8 zabiegów co 7-14 dni.